کیت قالب گیری از دست جعبه قالبگیری و ساخت تندیس - مجسمه دست و پا نوزاد یا کودک

سلام

در متن آموزشی پیش رو سعی شده که چگونگی قالبگیری از دست و پای نوزاد و ساخت مجسمه ( تندیس ) دست و پای او، با استفاده از بیبی بری محصولی از "سه کودک"، دقیق و روشن توضیح داده شود.

بسیار سپاسگزاریم اگر دو خواسته زیر را برآورده نمایید:

1. لطفا مطالب این صفحه را با نظرات و راهنمایی های خود پر بار تر و کاربردی تر کنید تا دوستان شما و سایر مادرها و پدرها از آن بهره مند شوند.

2. این صفحه را با کلیک بر لینک های زیر به اشتراک بگذارید و یا اگر وبلاگ شخصی داردید لینک این متن، یعنی 3koodak.com/tandis را کپی کرده و در وبلاگ خود ثبت کنید.

مرحله اول: قالبگیری از دست کودک

1) کاسه ای انتخاب کنید که دست کودک یا نوزاد شما به راحتی درون آن قرار بگیرد و مقدار 280 میلی لیتر (280 ml) آب درون آن بریزید.

* نکته: برای اندازه گیری حجم آب می توانید از شیشه شیر کودک استفاده نمایید اما اگر شیشه شیر کودک یا یک پیمانه مندرج ندارید باید گفت حجم 280 میلی لیتر آب تقریبا برابر یک لیوان آب می شود.

* توجه: بهتر است از آب ولرم و هم دمای بدن استفاده کنید تا نوزاد راحت تر باشد.

* نکته: برای قالبگیری از پا ی نوزاد بزرگتر از یک سال، بهتر است از ظرف مستطیلی شکل استفاده کنید تا پایش به راحتی در آن قرار بگیرد.

2) تمام محتویات یکی از کیسه های قالبگیری دست یا پا (پودر زرد رنگ) را به آب اضافه نموده و سریعا هم زدن را شروع کنید.

تاتی-مجسمه-دست-نوزاد-قالبگیری-از-دست-کودک

* تذکر: زمانی که پودر قالب گیری با آب تماس پیدا کند پس از یک دقیقه کاملا خشک شده و اگر در این مدت قالبگیری از دست را انجام نداده باشید دیگر نمی توان کاری کرد.

* نکته: زمانی که پودر قالبگیری را به آب اضافه کردید ابتدا با مخلوط ناهمگون صورتی رنگی روبرو می شوید.

تندیس-دست-پا-نوزاد-تاتی-قالب-دست

3) پس از مقداری هم زدن، مخلوط از رنگ صورتی به رنگ زرد تغییر رنگ می دهد. حالا زمان قالبگیری از دست کودکتان است.

4) به محض اینکه مخلوط به رنگ زرد رسید، بدون مکث، دست کودک خود را به آن داخل کرده و به مدت یک دقیقه (شاید هم مقداری بیشتر) نگهدارید.

قالبگیری از دست نوزاد برای ساخت مجسمه دست کودک تاتی

* نکته: نحوه قرار گیری دست کودک در مخلوط قالبگیری باید به شکلی باشد که حتما کف دست و انگشتان کودک یا نوزاد به طور کامل در مخلوط قرار بگیرند.

*نکته: برای قالبگیری از دست کودک پیشنهاد می کنیم زمانی که در خواب است این کار را انجام دهید. همچنین بهتر است دست و پای کودک را با روغن خوراکی چرب نمایید، اما لازم نیست.

*نکته: اگر احساس کردید قسمت هایی از دست نوزاد، مثلا روی دست، به اندازه مورد نظر شما در مخلوط فرو نرفته است، می توانید تا زمانی که ماده قالبگیری فرم نگرفته، ماده را با انگشت خودتان روی دست نوزاد هول دهید.

* نکته: دقت داشته باشید که در هنگام قالبگیری، دست یا پای نوزاد به کف ظرف نچسبد.

* نکته: بعد از یک دقیقه قالب به فرم لاستیک می شود. این حالت لاستیکی باعث می شود که هم قالب به راحتی و بدون فشار به دست کودک، از آن جدا شود و هم باعث حفظ شکل قالب هنگام خروج می گردد.

5) برای اطمینان از رسیدن زمان مناسب برای خارج کردن دست کودک از قالب ، خودتان به گوشه قالب دست بزنید. پس از اطمینان از لاستیکی شدن آن (شکل گیری قالب) می توانید دست کودک را به آرامی از آن خارج نمایید.

6) پس از قالبگیری ، دست کودک را با آب بشویید و مرحله پر کردن قالب را شروع نمایید.

* تذکر: قالبی که ساخته اید نیازی به خشک شدن بیشتر ندارند. این قالب 10 ساعت بیشتر عمر نمی کنند پس مرحله دوم ساخت مجسمه دست نوزاد را شروع نمایید.


مرحله دوم: پر کردن قالب و ساخت تندیس

1) 90 میلی لیتر (90 ml) یا کمتر از یک استکان آب در یک کاسه ریخته و تمام محتویات یکی از کیسه های پودر آبی رنگ را به آن اضافه نموده و خوب هم بزنید (حدود دو سه دقیقه).

قالب گیری و ساخت مجسمه و تندیس دست و پای نوزاد با تاتی کودک

2) حالا مخلوط را به آرامی درون قالب دستی که ساخته اید بریزید تا جایی که تمام قالب پر شود. سپس چند ضربه کوچک به زیر ظرف بزنید تا اگر حباب هوا در قالب جمع شده است خارج شود.

کیت قالبگیری دست و پا نوزاد-کودک-ساخت-مجسمه-دست-پا-تاتی

3) یک الی دوازده ساعت صبر کنید تا تندیسی که ساخته اید خوب خشک شود (حتی اگر برای یک روز کامل هم قالب پر شده را کنار بگذارید اشکالی ندارد).

4) حالا می توانید به آرامی قالب زرد رنگ لاستیکی را از تندیس جدا نمایید و مجسمه نهایی را ببینید.

* تذکر: دقت داشته باشید که تندیسی که ساخته اید شکننده است، ناحیه انگشتان تندیس دست کودک ظریف و شکننده است، پس هنگام جدا کردن قالب از تندیس شکیبا باشید. اما اگر هم انگشت مجسمه شکست اصلا نگران نباشید، پس از خشک شدن کامل به راحتی آن را با چسب موجود در بسته خواهید چسباند و بعد از رنگ آمیزی تندیس دست یا پای کودک دیگر اثری از شکستگی باقی نمی ماند.

قالبگیری و تولید مجسمه یادگاری دست نوزاد پا کودک با کیت تاتیسرویس خواب نوزاد تخت مجلل کودک

مرحله سوم: رنگ آمیزی و نصب تندیس

برای یک الی دو روز تندیس را کناری گذاشته تا کاملا خشک شود. بعد از آن با استفاده از قلم مو و رنگ موجود در جعبه ساخت تندیس دست و پای نوزاد، آن را رنگ آمیزی نمایید.

از آنجایی که قلموی موجود در بسته نو است ابتدا نوک آن را با آب بشویید تا نرم شود.

* هشدار: رنگ را دور از دسترس کودکان زیر چهار سال نگهداری نمایید.

* نکته: در صورتی که لباس خود را رنگی کردید، آن را با آب چهل درجه سانتیگراد بشویید تا رنگ پاک شود.

 

سه مرحله ذکر شده را برای ساخت تندیس پا نیز تکرار نمایید.

 * پیشنهاد:شما می توانید تندیس دست و پایی را که ساخته اید در قاب های جداگانه بچسباند و یا در یک قاب بزرگ، عکس کودک خود را قرار داده و دو طرف عکس، تندیس ها را بچسبانید.

و در آخر، لطفا ما را در جریان هنر خود قرار دهید. انتقاد یا پیشنهاد خود را برای ما به نشانی info@3koodak.com ایمیل کنید تا ما کاستی ها یا نواقص موجود را طبق خواست شما رفع کنیم. عکس تندیسی که ساخته اید را برای ما بفرستید تا ما هم در شادی شما شریک شویم. در انتهای این صفحه آموزشی نظر خود را ثبت کرده و دیگران را در ساخت تندیس دست و پای فرزندشان راهنمایی کنید.

حتما قبل از تماشای فیلم متن آموزشی بالا را مطالعه نمایید.

مزیت های بسته ساخت مجسمه بیبی بری(محصول سه کودک)

نظر و راهنمایی

سایرین را از پیشنهادات و راهنمایی های خود بهره مند کنید.

ما به نظر و راهنمایی شما نیاز داریم. لطفا نظر دهید.

نمونه کار:


قالب گیر از دست کودک ساخت مجسمه از دست و پا نوزاد کیت قالبگیری از دست و پا نوزاد یا کودک کیت قالبگیری و ساخت مجسمه دست نوزاد هدیه و کادو

همین حالا سفارش دهید

روزی فرزندتان از شما برای این خرید تشکر خواهد کرد

مناسب برای نوزادان یا کودکان کوچکتر از دو سال

ساخت مجسمه دست کودک نوزاد - تولید تندیس پا کودک

محتویات جعبه (کافی برای ساخت حد اقل دو مجسمه):

  • دو بسته پودر قالبگیری
  • دو بسته ماده پرکننده قالب ها
  • یک تیوپ رنگ طلایی
  • یک عدد قلم مو
  • یک عدد چسب
  • بروشور آموزشی

قیمت محصول برای تا سن 8 ماه: 250.000 تومان
قیمت محصول برای 8 ماه تا 18 ماه: 300.000 تومان
قیمت محصول 18 ماه تا 3 سال: 350.000 تومان
هزینه ارسال طبق قبض پیک یا پست

تندیس به دست آمده با کوچکترین جزئیات از جمله اثر انگشت کودک دلبندتان قابل مشاهده است.شما می توانید تندیس دست و پا ی کودک خود را پس از ساخت و رنگ آمیزی به روی قاب عکسی در کنار عکس زیبای کودک خود بچسبانید و یادگاری زیبا خلق نمایید.

تماس با ما

تلفن دفتر مرکزی:    20 50 2248    021

ایمیل:    info@3koodak.comسرویس خواب نوزاد تخت کودک